NBA'de Free Agent Olan Oyuncuların İçin Olası Senaryolar


Evet arkadaşlar, bu yazıda son günlerin en önemli Free Agenta düşen oyuncuları değerlendireceğim. Bakalım takımlar ve oyuncular önümüzdeki sezona nasıl hazırlanıyorlar?...

Clint Capela:

Geçen sezon Houston Rockets'ta önemli bir pota altı savaşçısına dönüşen Capela, tam anlamıyla takımda kalabilecek gibi gözükmüyor. Paul ile imzaladıkları yüksek meblağlı anlaşma sonrası Capela'da kendine önemli bir sözleşme isteyebileceği konuşuluyordu. Eğer şampiyonluk istiyorsa Rockets'ta kalmayı düşünebilir Capela ancak yüksek bir kontrat ister ve parayı tercih ederse Rockets günlerinin sonlarına geldiğini düşünüyorum. Tabi sınırlı serbest oyuncu durumunda olması Rockets'ın elini güçlendiriyor.

Isiah Thomas:

Tırnaklarıyla kazıya kazıya geldiği süper starlık statüsünden yavaş yavaş uzaklaşan Thomas için en büyük adaylardan biri Magic gibi gözüküyor. Aaron Gordon ile iyi bi ikili olabileceklerini düşünen Magic hem bu kontratın altına girebilir, hemde takımına bir süper star kazandırabilir. Öte yandan Thomas'ın şimdilik çok fazla alıcısının bulunduğunu söylemek abartı olabilir.

Zach Lavine:

Muazzam atletizminin yanına dış şut ve savunmada ekleyen Lavine için çok karmaşık senaryolar beklemiyorum. Belki Bulls onu iyi bir takasta kullanabilir ancak Sınırlı Serbest oyuncu durumunda bulunan Lavine için bu yıl (hiç olmazsa sezon ortasına kadar) Bulls'ta kalabileceğini düşünüyorum.

Marcus Smart:

Celtics'in Gordon Hayward ve Irving'in sakatlanmasının ardından takımın en önemli parçalarından biri haline geldi. Playofflarda sergilediği savunma takdire şayandı diyebilirim. İstikrarsız dış şutunu biraz daha ileriye taşıdığını görebiliriz. Ancak onun içinde önemli olan takıma Jimmy Butler'ın kazandırılıp kazandıralamayacak olması. Olası bir Butler takasında kendisinin gönderilebileceğini düşünüyorum.

Jusuf Nurkic:

Oldukça ilerleme kaydeden Nurkic, geldiğinden bu yana bayağı kuvvetlendi desem yeridir. Ancak sınırlı serbest olması ve Portland'ta mutlu olduğunu düşünüyorum. Seneyeden önce takımdan ayrılmayacağı kanısındayım.

Jabari Parker:

Kidd döneminde Bucks'ta çoğu zaman kenardan gelen Parker, sınırlı serbest statüsünde bulunuyor. Bucks'ın Parker'ı olası bir takas senaryosunda onu kullanabileceğini düşünüyorum. Yaz dönemini iyi geçirirse ve takımda kendine bir yer bulabilirse belki kalabilir ama seneye kadar.

Luc Mbah a Moute:

Kendisini basketbolcuğundan daha çok Embiid'i bize kazandıran adam olarak tanımaya devam edeceğim. Geçen yıl iyi bir yedek olarak geçirdi ve şuan sınırsız serbest durumunda. Tecrübe ve kenardan sayı katkısı getirmesi anlamında Wizards'la görüştüğü konuşuluyor. Ancak onun içinde liderliğe oynayan takımlar haricinde bütün senaryolar açık gibi gözüküyor.

Rodney Hood:

Utah'ta geçirdiği iyi bir yarım sezon sonrası Cavaliers'a kazandırılan Hood burda tam anlamıyla yok oldu diyebilirim. Jazz'da verdiği katkının yarısını verebilseydi iyi bir kontrat alabileceğini düşünüyorum. Ancak gerçek anlamda kendisi Cavaliers'a ayak uyduramadı. Sınırlı serbest statüsünde bulunan Hood için önümüzdeki sezonu (en iyi ihtimal yarı sezonu) beklemek daha doğru olur.

Greg Monroe:

Geçen yıl Celtics'te bekleneni verememesi sebebiyle o da beklediği teklifi alamayacak gibi duruyor. Sakatlıklar önüne çıkmazsa bu yaz sezonunda ve uzun ihtiyacı olan bir takımla anlaşabilirse kendisini önümüzdeki sezon daha sağlıklı izleyebiliriz.

Dwayne Wade:

Bulls'tan Cavaliers'a geçtiğinde herkes en iyi arkadaşı ile oynamanın onu bir üst seviyeye taşıyabileceğini ve Cavaliers'a tecrübesi ile önemli bir katkı verebileceğini düşünüyordu. Ancak beklendiği gibi olmadı ve kendisi Heat'in yolunu tuttu. Geçen sezonun başında fazla kilolarıyla dikkat çeksede sezon sonuna doğru özlenen Wade olmasada ondan esintiler gördük. Onunda Heat'te kalacağını ve ordan emekli olacağını düşünüyorum.

Michael Beasley:

Ligin kötü çocuklarından biri olan Beasley Draft edildiği dönemde çok önemli bir yetenek olarak gösterilsede, akli melekelerinin çokta yerinde olmadığını Heat'te fazlasıyla kanıtlamıştı. Ardından gelen Çin Ligi serüveni onu biraz daha olgunlaştırmış gibi gözüktü. Şahsi düşüncem Knicks'te kalacağını düşünmüyorum. Geçen sezon verdiği katkıyı unutmamak gerekir tabi ki, ancak takım kimyasını bozabileceğini düşünen kimsenin Beasley'i kadrosuna katacağını düşünmüyorum. Onun içinde birçok senaryo şimdiden konuşulsada tekrar söylediğim gibi çoğu koçun onu nasıl idare edeceğide merak konusu.

Önümüzde ki yazıda görüşmek dileğiyle..

 
Okunma : 136

YORUMLAR (0)