Tebrikler Akhisarspor!


2018 yılında hem Kupa’da, yarı finalde Galatasaray’ı, sonra da Final’de Fenerbahçe’yi elemesini bilmişti Akhisarspor. Teknik direktör Okan Buruk gitti, Saffet Susiç geldi; Muğdat, Soner Aydoğdu, Olcan Adın kadrodan ayrıldı, Elvis Manu, Vrsajevic, Güray Vural ve Süper Kupa Final maçında oymayan Josue takıma yeni katılanlardı. Kısaca, takımda kişisel değişiklikler olmuş ama mentalite değişmemiş!...

Ağır ve zor zeminde geçen Galatasaray - Akhisarspor mücadelesi henüz Seleznov’un 5. dakikada attığı gol ile hızlı başlamiştı. Erken gol Galatasaray’ın daha da oyunu eline almasına sebep oldu ki zaman zaman topla oynama yüzdesi 75-80 arasına kadar çıkmıştı. Ama bu da aslında Akhisarspor’un tam istediği oyundu, defansta topu kaptıktan sonra hızlı pas kombinasyonlarıyla orta sahayı hızlı geçerek Galatasaray kalesinde tehlikeli olmaktı. Bunu da başardılar, hatta 41. dakikada Seleznov’un direkten şutu var ki, top kaleye girse maç bitebilirdi.

Galatasaray’da ilk yarıda çok sönük bir performans gösteren Belhanda’nın yerine Eren Derdiyok’u aldı Fatih Hoca ve hamlesini çift forvete dönerek yaptı. Akhisarspor kalesine daha tehlikeli gelmeye başlayan Galatasray sonunda 79. dakikada Eren’in attığı gol ile durumu eşitledi. 90 dakikada başka gol olmayınca maç uzatmalara gitti.

Uzatmalarda her takım 4. oyuncu değişikliği hakkını da kullansa da skorda değişiklik olmadı ve Super Kupa’da maç penaltılara gitti. Penaltıların ilk dokuzunu oyuncular gole çevirmeye başardı lakin maçta da çok kötü performans gösteren Gomis son penaltıyı kaçırarak Kupa’yı adeta Akhisarspor’a verdi. Geçen sezon da attığı 7 penaltıdan 3’ünü kaçıran Gomis bu penaltıyla birlikte son 8 penaltısıın sadece yüzde 50'sini gole çevirebildi!

Dipnot: Yunus ‘Griezmann’ Akgün oyuna Fatih Hoca tarafından 70. dakikada dahil edildi ve toplam 50 dakika oynadı. Çok istekli ve başarılı performans gösterdi!
Okunma : 121

YORUMLAR (0)