Geç Başladı, Güç Olmadı


Galatasaray muhtemelen ligin en kötü zeminlerinden birinde, aklı bir karış havadaki futbolcularıyla, pek iyi oynamayarak kazanmasını bildi. Lakin ligin ilk maçı olduğunu düşünürsek ve transferlerin henüz yapılamadığı bir süreçte olduğunu düşünürsek, 3-1’lik skor çok iyi!...

Fatih Hoca, Süper Kupa finalinden sonra Gomis’i, Belhanda’yı ve Feghouli’yi yedek başlatarak kadroya derin ve anlamlı bir sinyal verdi; kimsenin yeri garanti değil mesajıydı!

Ankaragücü golü erken buldu ve El Kabir’in golüyle 1-0 öne geçti. Galatasaray kornerden bulduğu Serdar Aziz’in kafa golüyle skoru eşitledi. Bir kaç dakika sonra Ankaragücü topu kendi ağlarına gönderince maçtaki skor Galatasaray lehine döndü.

Zaman zaman kontra ataklarıyla Ankaragücü tehlikeli olmaya çalışsa da ya defans oyuncularına ya da Kaleci Muslera’ya takıldılar. Maçın uzatma dakikalarında oyuna giren Belhanda’nın akıl dolu pasıyla, maçta bu vakte kadar şanssız ve etkisiz performans sergileyen Eren Derdiyok’a golünü attırmaya başardı ve maç 3-1 sona erdi.

Gomis’in oyuna hiç girmemesi de yeniden transfer spekülasyonlarına yol açtı.

Bu kadroyla Galatasaray’ın Şampiyonlar Lig’inde zorlanacağı âşikar dolayısıyla kesinlikle transferlerin şart olduğunu gösteren de bir maç oldu.

Okunma : 168

YORUMLAR (0)