Galatasaraydan Kırmızı Alarm: FEGOBEL


Ülke olarak zor günlerle sınandığımız bu zamanda Türk futbol ekonomisi iki hafta içinde borçlarınının katlanarak devam etmesi bu durumun saha içindeki iletişimlere kadar yansıyacağı şüphesiz yadsınamaz....

Takımlar artık elini kolunu sallaya sallaya Avrupa'dan Amerika'dan futbolcu almaktan ziyade eldeki verileri değerlendirme ve kurtarma çabası içine girmektedir. Eskiden alt yapıya verilen yüzeysiz önem şimdi yeni oyuncuya olan ihtiyaçların bir fabrikası olduğunun hatırlanmasında geç kalınması iç sızlatan cep yakan, har vurup harman savuran bir geçmişin ardından kulüpleri aklı başında olmaya sevk etmiştir. Ne yazıkki geç kalınmıştır. Dört büyük kulüp borç batağında canhıraş şekilde mücadele etmektedir.Galatasaray'da bu kriz alarmı FEGOBEL(Feghouli,Gomis,Belhanda) şeklinde devam etmektedir. Sezonun ilk maçında Ankaragücü ile yapılan maçta Fatih Terim ayarından nasibini alan FEGOBEL, iyi bir teklif geldiğinde gönderilmeleri kaçınılmazdır. Fakat Galatasaray'ın bunlar sonrasında yerlerini doldurabilecek oyunculara para yağdırma gibi bir şansı olmadığından ve bu üç oyuncunun yaşları gereği istenilen miktarı hiçbir kulübün kolay kolay veremeyeceğinden geriye tek seçenek kalıyor: FTA.Peki nasıl bir metoddur bu? Şampiyonlar Ligi yaklaşıyor. Herkes formanın hakkını hocanın istediği bir şekilde vermeye çalışıyorlar. Oyuncular bunun bilincinde.Hocanın hedefi, çıtası bu sene Avrupa'da çok yüksek olmasının ipucunu şampiyonluk kutlamalarında sahaya çıkarken çaldırdığı müzikten anlaşılması hiç de zor değildir.

Bu sebeple hocanın hiçbir resmi maçta zaman kaybına, oyuncu artistliğine, keyfe keder top oynayan oyuncularla hayal kırıklıklarına uğramaya niyeti yok. Hocanın yaz kampında oyuncularına fiziksel olarak yüklenmesinden çok ruhsal olarak kondisyon yüklemesi yaptığı kaçınılmazdır. Hocanın karakteri gereği kaybederken bile mücadele ederek, saldırarak, rakibi tabiri caizse yiyerek yenilmeyi istemektedir. Fakat FEGOBEL'nın bu duruma aykırı davranmaları sezonun ilk maçında kesik yemelerini kaçınılmaz kılmıştır ve devreye FTA girmiştir. Bu üçlü için artık Fatih Terim Ayarı kaçınılmaz olmuştur. Hocanın kendi tabiriyle ''biraz tatlı sert'' ayar bu üç oyuncuyu beklemektedir. Ya hocanın bu ayar testinden geçecekler ya da sadece Türkiye Kupası'na kalifiye eleman olarak kulübede sezon sonuna kadar pinekleyeceklerdir.
Okunma : 280

YORUMLAR (0)