BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Vizyon, Misyon, Kalite farkı


Yine olmadı... Şampiyonlar Ligine hep ön elemelerde veda ederek bunu dev bir buz kütlesi olarak taraftarına dayatan Fenerbahçe, yine bir çok faktörü bahane gösterecek şekilde Devler ligine uzaktan el salladı. Üstelik diğer turlarda olduğu gibi rakip yine dişli ancak elenebilmesi zor değildi...


Baştan Sona Kötü Kadro Seçimi COCUyor!

Josef-Topal ikilisinin hele hele böyle maçlarda çok daha gerekli olduğu ve forvetsiz bir takım olarak iki maça çıkıldığı düşünülse de yine de tur abartıldığı gibi uzakta değildi.

İlk karşılaşmada Alper'i forvet başlatarak hepimizi şaşırtan Hollandalı yakışıklıya o zaman neden Giuliano'yu hazırlık maçlarında forvet olarak denedin diye sormak ister gönül. İlk maçta Ayew hamlesini kullanamayacağından eli kolu biraz bağlı olsa da ikinci maçta Ayew'in ilk 45 dakikalık performansından nasıl memnun kalabilmiş ki ikinci yarıda Bursa maçının yıldızı Barış'ı almıyor? 

Rakibe karşı atak oluştururken uzun top oynamayıp kendi yarı alanımdan pas ile çıkayım diyorsun kabul... Karşında tam donanımlı bir Avrupa takımı var ve bu takım senin taktik stratejine göre sana önde pres uyguluyor. B planı hazırladın mı? Her iki maçta da önde pres yapan Benfica'ya karşı üç tane pası yapamayan Fenerbahçe'nin bir B planın olmadığı, dolayısıyla Şampiyonlar Ligini henüz hak etmediği ortaya çıkıyor.

Fenerbahçe'de en son acil bir şekilde gole ihtiyaç varken sağ bek çıkartıp sağ bek alan bir teknik direktör vardı, kendisi bu ilginç hamleleriyle Fenerbahçe'den sonra bir kaç takımı daha batırmıştı. Philip Cocu'nun kaderinin farklı olması dileğiyle... 

Gelişerek Büyümeliyiz...

Daha ilk dakikadan itibaren neden Portekiz futboluna göre daha gerideyiz sorusu kendi kendine cevap buldu. Rakibin her bir futbolcusunun fiziksel anlamda Fenerbahçe'li her futbolcuya üstünlük sağladığı gözlerden kaçmadı.

Gedson Fernandes topu her aldığında peşine takılan 3 kişi çaresizlikten faulle durdurma peşindeydi. Mahalle takımının dahi yemeyeceği o golü zaten konuşacak olursak futbolumuzun geride kalmışlığını anlatmak için köşe yazısından çok roman yazmak gerekecek. 

Okunma : 616

YORUMLAR (0)