Ülkemiz Futbolu !!!!!!


İyi yerlere yavaş yavaş gelicez hayırlısıyla....

Öncelikle bu yazımda ülkemiz futbolunda yapmamız ve yapmamamız gereken bazı hareketlerden söz edeceğim. En basit örneğinden bugün gerçekleşen Emre Akbaba transfer meselesi. Normalde o kadar basit bir iş ki bu, biz yöneticiler ve taraftarlar en çokda en büyük taraftar grubu. Benim anlamadığım mesele bir oyuncu x takımını tutsun. Ama illaki o adam o takımı tutuyor diye gitmek zorunda değil. Diğer takım veyahutta ekstradan bir takım çıkar derki ben şu kadar para veriyorum der adamı alır gider. Adamında hakkı fazla para kazanmak sonuçta onunda bi hayatı var. Her zaman böyle olaylar olmasada olduğunda da en çok zararı takımlar değil taraftarlar söylediği sözlerle kendini bitirirler. Bir Milli maç olduğunda nasıl hep birlikte nasıl destekliyorsak normal zamandada birbirimizi kötülücek laflar söylemenin bir anlamıda yok.

Yavaş yavaş takımlarımızın başına işi bilen başkan ve ekiplerine bırakıyoruz. Bunun sonucunda da hem genç oyuncular parlama fırsatı bulurken hemde avrupa futboluna daha da yaklaşma fırsatı buluyoruz. Bu meseleler 1-2 yıl içind olucak işler değil malesef ki. Biz ülke genelinde bir işte hemen olsun istiyoruz. Biz taraftar olarak bu görüşten çıkmamız lazım. Zamanla ülkemiz hem futbol hemde diğer branşlarda daha iyi yerlere gelicek bilgili ekiplerle.

Şuan ki zamanda teknolojinin faydasından yararlanılan VAR sistemi daha ilk haftadan tartışılmaya başlandı. Geçen seneki gibi şu takımı kolluyor meselesi yinden çoğaldı. Arkadaşlar bu meselenin çözülmesi için VAR a bile belli noktalarda gerek yok. Çünkü bana göre hakemlerimiz avrupa hakemlerine karşı karşılaştırma yaptığımızda arada dağlar kadar fark var. VAR sistemi gelmesi ile de hakemlerimiz bir pozisyon olduğunda rahat bir şekilde VAR 'a güvenmesidir. Asıl meselede bu. VAR 'a güvenmiceksin. O pozisyonları kendin hızlı bir şekilde inceleyip en doğru kararı vericeksin. Avrupa hakemleri bu yüzden bizim hakemlerimizden üstün. En basit örneği ile Cüneyt Çakır Şampiyonlar Ligi finalı yönetsin sonra lige gelsin maçtan sonra maç yerine hakem tartışılıyor. Niye çünkü hep tereddüt hep sıkıntılı pozisyon. Biz ülke futbolu için en önemli mesele hakemi düzgün yetiştirmek. Futbolcu yetiştiriz ama hakemde yetiştirmemiz lazım.

Okunma : 209

YORUMLAR (0)