Kimse Masum Değil


Trabzonspor rakibi Galatasarayı evinde oynadığı maçta 4-0 yenerek tarihi bir galibiyete imza attı...

YÖNETİCİ DEĞİL İDARECİLER

Milyon dolarlar vererek karaktersiz oyuncular alıyorsun değil mi, bir de Trabzonspor'a bak: kuruş hesabı yaparak bir oyuncu alıyor ve adam maçta neler neler yapıyor, kaç tane Nwakaeme gibi bir oyuncu var ligde?

Mali kriterler, FFP gibi bahaneler transfer yapamayınca güzel oluyor ama öyle bir şey yok. FFP, transferi engellemek için koyulmuş bir kanun değil, sadece transferde ölçülü davranılmasını sağlayan doğru bir ceza ve Galatasaray yönetimi defalarca forvet alacağız demesine rağmen, Avrupa'da yer alacağı bir sezona Eren ile başladı. Fatih Terim gibi bir hocan var, senden forvet istemiş ama alamadın, o zaman yapmayın arkadaş bu işi. Ayrıca bu Eren dediğimiz adam, Kasımpaşa'daki Diagne'yi kesemeyecek durumdayken bunların yaşanması komik değil, çok komik!

MAÇIN ADAMI ONAZI, SORUMLUSU BELHANDA

Trabzonspor çok iyi oynadı, gerçekten maçın başından sonuna hak edilmiş bir galibiyet. Doya doya kutlasınlar bu galibiyeti. Tam tersi Galatasaray içinse kepaze bir maç, bir an önce unutmaya çalışmalılar. Herkesin kötü oynadığı bir günde, işler iyi gitmezken sorumsuzca görülmüş bir kırmızı kart, maçın sorumlusunu Belhanda yaptı. Hoş, Belhanda kırmızı görmese bugün yine bir şey değişmezdi ama neyse. Maicon'u hiç bu kadar kötü görmedim, her golde hatası var inanılacak gibi değil. Mariano da kötüydü, Nwakaeme adeta dalga geçti diyebilirim. Bu arada Galatasaray'ın 100 dakika oynanan maçta kaleyi bulan şutu yok diye hatırlıyorum, bu da bir fiyasko tabii.

RODALLEGA'NIN POZİSYONU AYNI DEĞİL

Fırat Aydınus iyi maç yönetti. Rodallega'nın pozisyonuna çok soru geldi ama söyleyeyim hemen: o pozisyona çıksa çıksa sarı çıkar. Kırmızı falan olmaz, bu tarz pozisyonlarda önemli olan, dikkate alınan şey niyettir. Belhanda kötü bir niyetle geldi oraya ve rakibine bastı, direkt kırmızı ancak Rodallega'nın pozisyonu aynı değil, her şey çıkar ama kırmızı verilmez o pozisyona.
Okunma : 448

YORUMLAR (0)