Konyada Tarihe Elmas Harflerle Yazılacak Bir Maç


Fenerbahçe 16/09/2018 tarihinde Atiker Konyaspor ile karşılaştı. 1-0 Fenerbahçenin galibiyetiyle sonlanan maçın sonunda Fenerbahçe teknik direktörü Philip Cocu basına açıklamalarda bulundu...

 Maç hakkında Cocu "Güzel bir akşamdı ancak hala oyunumuzu daha iyi hale getirebiliriz. Jailson ve Benzianın ne tip oyuncular olduğunu, takıma neler verdiğini görmek beni memnun etti. Maç yapıp idmanlarımızı sürdürdükçe daha iyi olacağız. Bu akşam biraz birlikte oynamayı seçtik. Bu galibiyete ihtiyacımız vardı. Zorlu bir deplasmanda iyi bir atmosfer vardı. Dürüst olmak gerekirse biraz da şanslıydık. Rakibin pozisyonlarına bakınca bunu söylemek mümkün ama harika bir gol attık. İyi oyuncular transfer ettik. Mümkün olan en kısa sürede takıma uyum sağlayacaklarına eminim. Oynamak istediğimiz bir oyun tarzı var ama bu futbolun oynanması için takım içinde her şeyi oturtmamız lazım. Maçta bir adım daha geriye gelmeyi, daha kompakt olmayı istedik. Önümüzdeki iki maçıda iyi bir sonuçla tamamlarsak, özgüvenimiz yerine gelecektir. Büyük takımlarda üst üste 3 mağlubiyet alırsanız, eleştiri olması normaldir. Gelişim göstermeliyiz gelişebiliriz." dedi. Ayew için ise teknik direktör Phillip Cocu "Ayew her zaman takım için fark yaratabilir. Taktik disiplini çok iyi bir futbolcu. Bugün son kısımda Şenere yardım etmesi gerekiyordu, bunu da çok iyi yaptı. Bence daha iyi olacak." dedi.Atiker Konyaspor teknik direktörü Rıza Çalımbay ise Konyadaki maç hakkında "Girdiğimiz pozisyonlarda son paslara dikkat etmemiz gerekirdi. Böyle kolay gol yemememiz gerekiyordu. Devrede söylediğimiz gibi oldu, beklemediğimiz bir anda gol yedik, beraberliğe üzülürken kaybettik. İki devrede de pozisyonlarımız vardı ama değerlendirmemiz gerekiyordu, işte biz o kısmı yapamadık. 3-4 hafta önceki Fenerbahçeyi beklemeyin, yeni bir Fenerbahçe çıkacak dedim. Fenerbahçe iyi bir takım, iyi oyuncular aldılar. Bu maç çok değişik bir maç oldu ama bu maçı kaybetmemeliydik. Kötü bir oyun oynasaydık yenilgiyi kabul ederdim ancak çok net pozisyonlarımız vardı ve hiçbirini değerlendiremedik. O pozisyonları değerlendirmemiz gerekiyordu." dedi.

İlk Yarı Değerlendirmesi

-İlk yarıda oyun Fenerbahçenin elindeydi. (%53 topa sahip olma oranı ile.)

-Aatıf ,Benzia ve Ayew ilk yarıda herkesi kendine hayran bıraktı.

-İlk yarıda Konyasporun hiç kaleyi bulan şutu yok.

İkinci Yarı Değerlendirmesi

- 61. dakikada Aatıfın yerine oyuna giren Eljif Elmas, 67. dakikada Yassine Benzianın pasını gole çevirdi.

- 2. yarıda Benzia, Eljif Elmas, Harun Tekin ve Jailson en beğenilenlerdendi.

- Konyaspor 1. yarıya göre daha rekabetçi oynadı. Bu da maçın daha heyecanlı geçmesini sağladı. 

- İkinci yarı Konyaspor oyuna Fenerbahçeden daha hakimdi. (%51 topa sahip olma oranı ile.)

- 66. dakikada oyuna giren Fofananın gol ve asist olarak Konyaspora katkısı olmadı ama çabaladığını gördük.

- 79. dakikada İsmail Köybaşı yerini Islaya bıraktı. Isla savunmada üstüne düşeni yaptı.

- Frey 85. dakikada Benzianın yerine girdi. Benzia gol atamasa da harika bir asist yaptı ve oyuna katkısı ile kendi performansını herkese gösterdi.

- Frey  oyuna geç  girmesi sebebiyle pek etkili olamadı.           

Okunma : 200

YORUMLAR (0)