BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Orta Saha Futbolu!


Yada kimilerine göre teknik tabir kullanılırsa kompakt futbol... Daha önce oynanan Fenerbahçe - Beşiktaş derbilerine bakıldığında taraftarların frambuazlı pasta beklentilerine az pişirilmiş, şerbetten uzak revani servisi yapıldı. Her iki takımında golü atmaktan çok nasıl kaleyi koruyabilirim düşüncesi skoru 1-1 olarak tayin etti...

Hollanda Dayatmacısı Cocu!

PSV Eindhoven gibi Hollanda'nın köklü kulüplerinden birini iki yıl arka arkaya şampiyon yapsan da, Türkiye Ligi gibi Hollanda'ya nazaran oldukça sert, agresif ve yoğun tempo gerektiren bir ligde sudan çıkmış balığa dönmek normal oluyor. Hal böyle olunca Türkiye'de yapılacak ilk iş bu ülkenin futboluna ayak uydurmak ve taktiksel anlayışını buna göre belirlemek oluyor.

Philip Cocu Benfica ile oynanan ilk maçta takımı daha agresif olarak hazırlamış olsa da sonrasında oynanan maçlarda takımının fiziksel yeterlilik ve çabuk yorulma gibi konularda sınıfta kaldığını görmek zorunda. Öyle ki bu kadar kolay pas hatası yapan bir Beşiktaş takımına karşı seyirciyi arkana almış olmana rağmen kendi evinde puan vermek ancak takımın 60. dakikadan sonra gözle görülür yorgunluğuna bağlanabilir.

Geçtiğimiz Perşembe günü Balkan topraklarında yaşanan kabus sonrası zaten patlamaya her an hazır savunma oyuncularıyla Philip Cocu... Takımını hızlı bir şekilde diriltecek, aksi takdirde yaşanabilecek büyük facia sonrası KOÇlar gibi Hollanda'nın yolunu tutacaktır.

Ve Güneş Batmaya Başlar!

Çalıştırdığı takımlarda oyuncularının koşu mesafesi olarak her zaman üst seviyelerde olduğunu gördüğümüz Şenol Güneş'in takımı bu maçta dibi boyladı. Yorgun bir takım görüntüsünü bir de savunma oyuncularının yaptığı komik pas hatalarıyla süsleyen Beşiktaş, rakibin biraz daha diri olması durumunda bu haliyle ciddi sıkıntılar yaşayacaktır.

Kadıköy'de yalnızca formda bir Babel ve Karius'un varlığı bugün 1 puanı getirdi ancak ilerleyen dönemde özellikle bazı Anadolu takımları içerde yada dışarıda fark etmeksizin Beşiktaş'ın bu durumundan oldukça faydalanabilirler.

Okunma : 773

YORUMLAR (0)