Bölgesel Amatör Ligde Liderleri Değerlendirelim


Spor Toto BALda şampiyonluk hesapları yapan takımlar sezona iyi performansla başladılar fakat önlerinde zorlu maçlar var. Ben de tecrübem ile bu takımları masaya yatırdım.Bakalım hangi takımlar çıkışa devam edecek hangi takımlar yine profesyonel lige sevdalı kalacak...

BAL 1. Grup

Ağrı 1970 Spor

Lige beklenen performans ile giren Ağrı 1970 şuan ki periyotta fire vermeden emin adımlarla ilerliyor. Geçen sene zorlandılar fakat bu sene camia olarak hedefe odaklanan takım bu sene grubunun favorisi konumunda.

BAL 2. Grup

Şarkışla Belediyespor

Geçen yıla göre mükemmel bir performans ortaya koyan ve taraftarı sayesinde iddialı bir başlangıç yapan Sivas ekibinin geçici mi yoksa  yolun sonu şampiyonluğa giden bir serüven mi futbolseverlerin aklını karıştırmaya bir müddet daha devam edecek.Grubunda Dersim 62 Spor gibi güçlü bir ekip olmasına rağmen iyi bir başlangıç yapmak takıma moral verdi bakalım sezon sonuna kadar aynı mücadeleyi sergileyebilecekler mi göreceğiz.

BAL 3. Grup

Görelespor

Grup tam olarak belkide en renkli grup mücadelelerin ve kıran kırana geçeceğini önümüze serdi.Şuan ki Görelespor bu seneye sürpriz bir başlangıç yaptı.Grubunda Kelkit Hürriyetspor,Iğdır Es,Tonya Doğanspor gibi güçlü ekipler bulunuyor.Kalıcı olacaklarını düşünmesemde geçen seneye göre daha iyi bir futbol zevki veren bir Karadeniz ekibi başarılar dilerim.

BAL 4. Grup

Yozgatspor 1959 FK

Yıllardır bu liglerde olan bir Anadolu ekibi. Şampiyonluğa yönetimin tam kenetlenememesinden dolayı bu liglerde adeta rehin kalmış bir ekip.Her yıl olduğu gibi muazzam taraftarı ile sezona iyi bir başlangıç yaptı. Geçen seneye göre daha rahat bir gruba düşen takım artık profesyonel ligi hak ediyor.O sene bu sene olacak gibi kadroları gayet iyi bir seviyede ve bu sene bu şehire kupa gidecek gibi.

BAL 5. Grup

Aksaray Belediyespor

İki senedir son dakika da şampiyonluğu rakiplerine hediye eden bir takım. Ufuk hoca ile yollarını ayıran ekip Ertümen Buğday ile anlaştı. Lige güzel bir başlangıç yapan ekip bu hafta aldığı galibiyetle rakiplerini ürkütmeye devam etti.Kemik kadrosunu koruyan ekip bu sene geçen seneye nazaran rahat bir grupta yer alıyor. Umalım ki bi sene hedeflerine ulaşırlar.

BAL 6. Grup

Kırıkkale Büyük Anadoluspor

Bu grupta şampiyonu kestirmek gayet zor.Şuan lider konumda olan ekip ilerleyen haftalarda nerelerde olur kestirmek zor. Çubukspor, Karaman Belediyespor,Akşehir gibi güçlü ekipler bulunuyor ve işler bu grup için hiç de belli değil.Tek emin olduğum şey ise takip edilmesi gereken en sağlam gruplardan birisi.

BAL 7. Grup

Manavgat Belediyespor

Geçen yıla göre sağlam kadro ile sezona giren ekip şuan grubunda lider konumda.Grupta ki tahminleri az çok kestirsem de birkaç hafta sona grubun şekilleneceği belli duruyor.Manavgat oynadığı oyunla rakiplerine korku salmaya devam etse de birkaç kritik maçları bulunuyor.Puan kaybı yaşamaması halinde kendilerini seneye üst ligde göreceğiz.

BAL 8.Grup

Çiğli Belediyespor

Grubun renkli ekiplerinden birisi.Arkasında ise bu sene iyi transferler yapan Somaspor var.Çiğli Bld. geçen hafta zorlansa da 3 puanı almayı bildi.Fakat ilerleyen süreçte neler yapacağı bu futbolla belli değil.

BAL 9. Grup

Başiskele Doğantepespor

Sezona geçen yıl ki gibi güzel başlamış bir takım.İşleri şuan biraz zor gibi gözküyor  Derince,Tavşanlı Linyit gibi biraz daha düzenli kadroları olan ekipler kovalıyor.Geçen yıl ki serüvene bürünürse Başiskele şampiyonluğu biraz daha hayal edecek gibi.

BAL 10. Grup

Bartınspor

Karadeniz grubu bildiğimiz gibi yine bol gollü ve isimlerin ön plana çıktığı bir grup.Bartın kenti artık şampiyonluk görmek istiyor.Bu yıla da öyle başladı.Kıran kırana geçecek bir şampiyonluk yarışını Karadeniz Ereğli ile girecek gibi.Hak eden kazansın demek düşer sadece bizlere.

BAL 11. Grup

Yeşiköyspor

Bu yıla iyi başlamış ekip.Sezon sonunda sürpriz bir şampiyon beklediğim tek grup.Takımlar cidden iyi ve işin açıkcası grubu kesitmek zor. Tüm takımlara başarılar dilerim.

Okunma : 134

YORUMLAR (0)