BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Cocu İle Yollar Ayrıldı


Fenerbahçe ligin 10. haftasında 1-3 alınan mağlubiyetten 10 dakika sonra Philip Cocu ile yolların ayrıldığını açıkladı. Fenerbahçenin kendi sahasında alınan yenilgiden sonra sabrı taştı ve Philip Cocunun görevine son verdi....

Galatasaray derbisi öncesinde alınan bu kritik karar Fenerbahçeyi çok kötü etkiler. Ama şuan asıl konu Philip Cocunun yerine 1 hafta içinde başka bir teknik direktör bulması gerekiyor. Bu teknik direktör adayları arasında büyük ihtimalle Ersun Yanal bulunmuyor. Yerine Aykut Kocaman, Yılmaz Vural veya Fenerbahçeye eskiden gelen Daum olabilir. Ama bu soruya Fenerbahçe cevap verecek. Cocunun görevine son verilmesi sonucunda akıllara direk Ali Koçun "Acele karar vermeyeceğiz panik karar almayacağız." açıklaması geliyor ve Fenerbahçenin 3 hafta önceki teknik direktör konusunda yaptığı " Philip Cocuyla yolların ayrılması gibi bir şey yoktur hiçbir teknik direktörle bu konu hakkında görüşmedik." açıklaması geliyor. Şuan Fenerbahçe taraftarının endişelenmesi son derece normal ama ben yukarıda verdiğim 3 adaydan birinin göreve geleceğini düşünüyorum. Philip Cocu hakkındaki görüşüm ise Fenerbahçe tarihinde çok kötü bir iz bıraktığını ve Fenerbahçe ruhunu anlayamadığını düşünüyorum. Fenerbahçe Anderlecht takımıyla alınan 2-2lik skora sevinecek bir takım değildir. Yerine Yılmaz Vuralın gelmesini daha uygun buluyorum. Çünkü bu işi herkesten çok istiyor ve bu işi para için yapacağını sanmıyorum. 

Ama bütün taraftarlar aynı düşünceye sahip olmayabiliyor. Ama hepsi Fenerbahçenin iyiliğini istiyor. Aykut Kocamanın yardımcı antrenörlerinin işine son verildikten sonra Aykut Kocamanın geleceğini sanmıyorum. Daumun ise bu yaşanan yabanıcı teknik direktör konusu yüzünden çağırılacağını düşünmüyorum. Ama kesin bir şey söylemek çok zor. Bu işin Fenerbahçenin hayrına çözümlenmesinin nasip olması dileğiyle.

Okunma : 330

YORUMLAR (0)