Ezeli Rakip Piyangosu!


Lige kötü başlamasıyla beraber gidişat anlamında da her geçen gün dibe vuran Fenerbahçe'ye ilk destek ezeli rakibinden geldi. Kendi evinde ağırladığı rakibine karşı 2 farklı üstünlük kurmasına rağmen bunu koruyamayan Galatasaray takımı, ezeli rakibi ebedi dostuna 1 puanlık piyangoyu çok görmedi....

Karşılaşma sonunda saha içinde yaşanan toplu boks maçı girişimi de tarihi bu derbinin uzunca bir süre unutulmamasını sağlayacaktır.

Ne Zaman Yeneceksin?

Spor medyasının yanı sıra dağdaki çobandan podyumdaki mankene, sokaktaki taraftardan tarladaki çiftçiye kadar maçın mutlak favorisi gösterilmiş aynı zamanda maçta iki farklı üstünlük yakalamışken... Rakip 1 puanı alabiliyorsa sen yalnızca "HAKEM" diyemezsin.

Elinde alternatifli bir kadro olmadığı belli ancak tribünlerde seni coşkuyla destekleyen taraftarların varken, zirveye ışık yılı kadar uzakta olan rakibini kendinden biraz daha uzaklaştırabilirdin.

Özgüven eksikliği, çekingen futbol, rehavet, beceriksizlik, yeteneksizlik ve kolayca alınabilecek iken çöpe atılan 2 PUAN! Futbolcusu, teknik ekibi, yönetimi... Şapkasını önüne alıp düşünecek!

Piyango'dan Fazlası Olabilirdi!

Ligdeki konumunu "FACİA" niteliğinde değerlendirebildiğimiz Fenerbahçe'nin şimdiye dek aldığı sonuçların aksine rakibinden yediği ikinci gol sonrası sihirli değneğe temas etmişcesine toparlanışı 1 puanı Kadıköy'e götürmesini sağladı. Her ne kadar toparlanışın devamı için bir sihirli değnekten fazlasına ihtiyaç olsa da maçın son bölümlerinde ki yükleniş 3 puanın Fenerbahçe'ye gidebileceğini de net şekilde gösterdi.

Benzia - Alper değişikliğinden sonra maçın daha rahat Galatasaray'da olabileceğini öngörmüştüm lakin diri ve hemen yıkılmayan bir Alper Fenerbahçe'ye ciddi katkı sağladı.

Valbuena'nın kusursuz penaltı vuruşu, Jailson'un örümcek ağlarını alması da sonucu buralara getirdi. Kim bilir, belkide maç sonu rakip oyuncular tarafından bu yüzden kovalanmıştır.
Okunma : 510

YORUMLAR (0)