Derrick Roseun 50 Sayısı


Derrick Rose geçmişe dönüp kariyer rekoru olan 50 sayısı ile Minnesota Timberwolwese galibiyeti getirdi....

Derrick Rose geçen çarşamba attığı 50 sayı ile kireyer rekorunu kırarak maçın büyük kısmını domine ederek takımı Minnesota Timberwolwes'e Utah Jazz karşısında galibiyeti getirdi.

2011'de kazandığı MVP'den sonra sakatlıklar yüzünden eski formundan uzak olan Rose için bu 50 sayı çok şey ifade ediyordu. Maçtan sonra taraftarların MVP tezavuratları sırasında göyaşlarını tutamayan Rose duygusal anlar yaşadı.Nba tarihinin en genç Mvp'si olduğu için ondan beklentiler çok fazlaydı. Ama sakatlıklar onun tam potansiyeline ulaşmasını engelledi. 6. hatta 7. opsiyon olarak katıldığı Timberwolwes'ta Jimmy Butler'ın oynamadığı maçta sazı eline alarak 2011'de Rose'dan esintiler sundu.

15'i son çeyrekte 2. yarı 34 sayı atarak maçın sonunu tek başına domine etti.Maçın en kritik yerlerinde birinde 13.4 saniye kala kullandığı 2 serbest atışı da sayıya çevirdi.Maçın son atağında Jae Crowder ve Joe Ingles 3 sayılık atışları kaçırdılar. Ardından maçın bitimine 2.7 saniye varken Rose Dante Exum'un 3 sayılık atışını bloklayarak maçı kazandırdı. Sadece hücumda değil maç sonu savunmasıyla da maça direk katkı yaparak kazandırdı.

Bu maçtan önce attığı en yüksek sayı 2011'de Chicago Playoff'lardayken attığı 44 sayıydı. Normal sezonda ise kariyer rekoru 42 sayıydı.

2011'de Derrick Rose'un MVP sezonunu izleyenleri bir hayli duygulandıran bu performans hayranlarına acaba bu sefer eski haline dönecek mi dedirtti. MVP sezonundan bu yana 7 sene geçmesine rağmen sokağa çıkınca Derrick Rose forması giyenlerin sayısı bir hayli fazla. Özellikle ülkemizde inanılmaz bir hayran kitlesi var. Şimdi bunu bu insanların aklında tek bir soru var. Derrick Rose bu performansını devam ettirebilecek mi?

Okunma : 542

YORUMLAR (0)