Elde Ne Varsa


Maçtan önce Galatasaray'ın sahaya nasıl bir kadro ile çıkacağı tüm spor severleri merak ettiriyordu. Malum bu sezonun modası olan sakatlıklar ve geçtiğimiz hafta oynanan derbide çıkan olaylardan verilen cezalar. Galatasaray'ın ilk 11'i açıklandığında bundan daha iyi kadronun çıkmayacağını eminim tüm futbol severler düşünmüştür. Sahaya çıkan bu oyuncular ile şampiyonluk hayal belki ama formsuz ve eksik Kayserispor'u yenebilecek güçte.Öyle de oldu....

Galatasaray teknik heyeti oynayan oyunculara belli başlı sorumluluklar yüklemiş.Her mevkide bir çok oyuncu elinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştı.Bunun meyvesi de galibiyet olarak alındı.Sahada Galatasaray adına sırıtan tek oyuncu vardı.Sinan Gümüş yine etkisiz ve isteksizdi.Yıllarca şans verilmiyor tartışmasını Sinan bu sene sonlandırdı.Keşke bu sonlandırmanın sonunda herkes mutlu olsaydı.Maalesef kendisinin tam bir kulübe oyuncusu olduğunu tüm izleyiciye kanıtladı. İstikrarının olmadığını bir maç iyi olup on maç kötü olacağını izleyenlere  göstermiş oldu. Geçen sezon 1-2 maçta şampiyonluk için önemli katkısı olmuştu. Futbola çok duygusal bakan biriyim ama futbolun dünü maalesef yok.

Bugün galibiyetin gelmesinde savunma 3'lüsünün yüksek konsantrasyon ve hatasız oyunu,Muslera'nın kalesine gelen 3 isabetli şutu çıkarması,kenarda oynayan Mariano ve Ömer'in savunma ve hücumda etkin rol oynaması, Selçuk'un defansın önünde oynayıp orayı rahatlatması, Belhanda ve Feghouli'nin oyunun yönünü belirleyip takımın hücum aksiyonlarında baş rol oynaması, Onyekuru'nun en önemli özelliği olan çabukluğunu devreye sokması ile Galatasaray takımı ilk yarısı zor, ikinci yarısı rahat geçen güzel bir galibiyet almış oldu.

Kayserispor'a gelince sezon başı izlediğimiz takımdan eser yok.İzlenimlerime göre Ertuğrul Hocayı göndermeye çalışan bir oyuncu grubu var gibi geldi. Bu ilişkide yol ayrımı yakın zamanda gerçekleşir. Galatasaray galibiyet alarak şampiyonluk yolunda önemli iş yaparken Kayserispor ise bu mağlubiyet ile düşme potasına yaklaştı.

Maçın Adamı

Rakip savunmayı çaresiz bırakan ve mücadelesi ile galibiyetin mimarı olan Onyekuru.

Maçın olayı

Ligimizde fazla rastlamasakta Hakem Ümit Öztürk'ün kusursuza yakın maç yönetmesi.

Günün Sorusu

Galatasaray günü kurtardı ama bu eksikler ile nereye kadar gidilecek ?

Hayal Kırklığı

Kayserispor'da beklenilenden çok uzak olan Bilal ve Chery'nin etkisiz oyunu.

Okunma : 154

YORUMLAR (0)