BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Jimmy Butler Philadelphia 76ersta


Nbade yeni bir big three daha kuruldu. San Antonio Spurun Ginobili, Parker ve duncan ile başlattığı Miami Heatin Wade, Bosh ve LeBron ile doruk noktasına ulaşan big trheelere bir yenisi eklendi, Butler, Simmons ve Embiid üçlüsü....

Anadolu Efes'ten tanıdğımız Dario Saric ve Robert Covington karşılında Philadelphia 76ers'e takaslanan Jimmy Butler yeni takımında neler yapacak?

Minnesota'da mutlu olmadığını zaten bir çok kez dile getimişti. Deyim yerindeyse takımdan ayrılmak için her şeyi yaptı. En son Tows ve Wigginsle antrenmanda kavga edip yedek takımla maç yapıp as takımı yenmesi yönetim için bardağı taşıran son damla oldu ve bu takas gerçekleşti. Tows ve Wiggins'in yetenekli olduğunu kabul ettiğini ancak kazanmak için yeterince savaşmadıklarından şikayetçiydi. Bu yüzden bu takasın kazananı Jimmy Butler gibi görünüyor. 76ers'le uyumunun nasıl olacağına dair değerlendirme yaparsak artılarla eksileri ayırmamız lazım.

Philli için ilk artı Covington ve Saric gibi performanslarına göre yüksek maaş alan 2 oyuncunun kontratından kurtuldular. Eğer işler istedikleri gibi gitmezse Jimmy Butlar sene sonu bitecek olan kontratını uzatmaz. Ellerinde çok büyük bir maaş boşluğu olur ve yaz transfer döneminde sözleşmesi bitmiş olan süperstarlar için cazip bir yer olurlar. Butler'ın sözleşmesinin +1 oyuncu opsiyonunu kullanmaması halinde durum böyle olur. Eğer kullanırsa K-Leonard'dan sonra ligin en iyi iki yönlü oyuncusunu takımlarında tutmuş olacaklar. Maaş boşluğu konusunda büyük sıkıntı olacağınıu düşünmüyorum çünkü 76ers zaten futlz'a yüksek kontrat vermeye hazırlanıyordu ancak fultz beklentilerin çok aşağısında kalınca ondan gelen boşluğu Butlar'a ayırabilirler.Çok yönlü topla oynayabilen kanat ihtiyacınıda karşılamış oldu 76ers. Saric ve Covington tek yönlü oyunculardı. Günümüzdeki takımlara bakınca şampiyonluk adayı olmanız için en 3 tane starınız olması gerekiyor. Fultz'dan olmayacağı belli olmuşken Butler takası çok yerinde bir hamle.Bir diğer artısı ise Simmons, Embiid ve Butler savunmada inanılmaz bir potansiyel. 

Eksilerine bakacak olursak ilk dikkat çeken şey net bir şutör eksikliği. Takaslanan oyuncular iyi birer ceza atıcılarıydı. Bu sorunu halletmek için geçen sene belinelli'yi aldıkları gibi veteran bir şutör peşinde oldukları konuşuluyor.Bir diğeri ise top paylaşımı. Embiid sürekli topu elinde isteyen bol bol şut kullanan bir oyuncu. Simmons'ta çok şut atmasa bile oyun stili dolayısıyla topun sürekli elinde olmasını isteyen bir oyuncu. Keza Butler'da topla oynamayı seen bir oyuncu. Top paylaşımı konusunda koç ne yapacak merak konusu.

Çok fazla artısı ve eksisi olan bu takasın kazananının kim olduğunu öğrenmek için beklememiz gerekecek. 
Okunma : 1302

YORUMLAR (0)