Fenerbahçe Ersun Yanal ile Başarılı OIabilecek mi?


Lige Philip Cocu yönetiminde başlayan sarı lacivertli takım sezona iyi başlayamadi. Her ne kadar futbol otoriteleri sorunu yetersiz olan kadroya bağlasa da Philip Cocunun da oyunu okumasinda, oyuncu değişikliklerinde ve ve bir türlü ilk 11i bulamamasi da bu başarasizlikta büyük rol oynadi ve 8.hafta da oynanan Ankaragücü karşılaşmasında alinan 3-1 lik ağır yenilgi sonucu Cocu ile yollar ayrilmisti....

Böylece yine Hollanda ekolünün ligimize uygun olmadığını gormus olduk. Bu gelismeden sonra herkes Ersun hocanin gelmesini beklerken yola koemanla devam edildi. Bu bana kalırsa çok büyük bir yanlıştı. Çünkü 8.hafta ile beraber zaten Fenerbahcenin puan kaybina tahammülü kalmamıştı. Taraftarın ve kamuoyunun büyük baskısı sonucu ilk yarinin bitimine 2 hafta kala Ersun hoca yeniden yuvaya döndü. İnsan ister istemez neden bu kadar geç diye sorası geliyor. Ben açıkçası Ersun Yanalın başarılı olacagina inanıyorum. Başarıdan kastımız, gerçekçi olursak ligi ilk 10 da bitirmek bence. Peki kadro yetersiz mi? Kesinlikle yetersiz fakat 17. sırada da olacak kadar yetersiz değil ve biz Ersun Yanal farkını her ne kadar ilk yarısı ile ikinci yarısı arasında dağlar kadar fark olsa da Erzurum maçında gördüğümüzü düşünüyorum.

Zaten bir seferde olacak bir durum degil bu işte bu yüzden daha erken gelmeliydi ama ben devre arasi yapilacak "nokta" ve tamamen comolli yetkisine bırakılmayacak şekilde yapılacak takviyelerle Fenerbahcenin ikinci yarısında başarılı olma ihtimali oldukça yüksek olabilir.
Okunma : 111

YORUMLAR (0)