İlk Yarıyı Geride Bırakırken...


Süper ligin seyir zevki ile bir kaç cümle....

İlk yarıyı geride bırakırken çoğu futbol severin ağzında sakız gibi olan tek bir cümle var, Bu sene süper lig kalitesi yok. Aksine benim düşüncem bu sene daha zevkli, daha izlenebilir, biraz daha adaletli bir ilk yarıyı geride bıraktığımızı düşünüyorum. İyi ama bu kanıya nereden vardın diyecekler vardır. Bu sene ligde oynanan hemen hemen her maçı canlı olarak izledim ve gözlemlediğim şey büyük takımların düşüşü ve Anadolu takımlarının kükreyişi diyebilirim. Bu sebeplerden bazılarına değinecek olursam : 

1-) VAR sistemi : VAR ile artık eskiden daha sık korunan kollanan takımların şuan hali ortada. Hep beraber görüyoruz.Futbol seyir zevkini biraz aşağı çekse bile daha adaletli bir sonuç alınabiliyor.

2-) Büyük kulüplerin transfer dönemindeki pasif oluşu : Buna maddiyat deriz veya başka bahaneler buluruz orası bizi aşan konular. Büyük takımlara baktığımızda hepsinin kadro kalitesi bu sezona diğer sezonlarla kıyasla daha az kalitede başladı. Bu olay anadolu kulüplerinin iştahını kabarttı. 

3-) Anadolu kulüplerinin transferdeki başarısı : Bazı kaliteli transferlere göz atalım. (Son 1 yıl içinde yapılan transferler) Kasımpaşa : Diagne Y.Malatyaspor : Guilherme Sivasspor : Robinho Trabzonspor : Sosa Göztepe : Yasin Öztekin Ve yazmadığım daha onlarca futbolcu.Bu futbolcular ile çok büyük ivme yakalayan takımlarda tabi büyük takımlara kök söktürdü. Seyir zevkinden bahsedecek olursam ; Y.Malatyaspor - Sivasspor 4-4 maçını kaç kişi 90 dakika izlemiştir?. Özet ile yetinen bir çok kişi vardır eminim. B.B Erzurumspor - Kayserispor 1-1 maçı kıran kırana geçen bir başka maç daha. Ç.Rizespor - Kasımpaşa 2-3 maçı Kasımpaşanın muhtesem dönüşü ve seyir zevkinden dört köşe olduğumuz maç. Daha örnek verilebilecek bir çok maç var ama yazıyı da fazla uzatmamak adına artık toparlayacağım. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş takımlarının sergilediği sıkıcı futbol ile ligdeki diğer tüm takımları es geçemeyiz. Sona yaklaşırken benim lig şampiyonluğu için favorim I. Başakşehir FK . Benim gözlemlerime göre süper ligde en iyi top oynayan sadece futbol çerçevesinde gereğini yapıp köşesine çekilen bir kulüp. Kendilerini tebrik ediyorum. Burada yazma fırsatı verdikleri için yöneticilerimize teşekkürlerimi sunarım.
Okunma : 200

YORUMLAR (0)