BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Ademler Böyle İstedi


Yeni Malatyaspor - Beşiktaş maçı hakkında.....

İdeal olmaya başlamış bir kadro ile maça çıktı Beşiktaş. Malatyaspor ise Boutaib'in gidişi sonrası Guilherme'nin kilitlendiği maçlarda çok zorlanıyor. Ama yine de Malatya deplasmanı.. Süper Lig'de ki en zor deplasmanlardan biri. Beşiktaş maçına kadar sadece 1 kez yenildiler Malatya'da. Zeminin durumunu da lehlerine kullanmakta çok iyiler.

Ama Beşiktaş henüz ilk saniyelerde öne geçebilirdi, bir kaç dakika sonrasında bir kez daha çok öenmli bir fırsattan yararlanamadılar. Tam Malatyaspor kontrol bende demeye hazırlanırken Adem arkadaşlarına 'Durun!' dedi.Müdahale kesinlikle sert değil. Pozisyon sonrasında Lens'in hemen ayağa kalkabilmesi de bunun göstergesi. Ama müdahale öyle bir yere ki; Lens'in çok uzun bir süre sahalardan uzak kalmasına sebep olabilirdi. 10 kişi kalan Malatyaspor karşısında doğal olarak üstünlüğü eline aldı Beşiktaş. İkinci yarının başında gol o kadar geliyorum dedi ki, top artık Malatya'nın altıpası üzerinden çıkmamaya başlamıştı. Golden sonra rahat oyununu sürdüren Beşiktaş Mirin'in geldiğinden beri ilk bariz hatasında gölü kalesinde gördü. Karius yine topu ağlardan aldı. 23 maçta sadece 6 kez kalesini gole kapatabildi Karius. Tabii bu istatistiği sürekli değişen stoper ikilisine bağlayabiriz. Golden hemen sonra baskılı oyununa devam ederken, yediği golden 5 dakika sonra tekrar öne geçti. Ljajic gol sevincinde çok amatörce davranarak derbide cezalı duruma düştü. Direkt Ljajic'i suçlamak da yaptığı hataya rağmen doğru değil. Kagawa gibi bir süperstar transfer edilmiş ve takımın resmen en formda oyuncusu Ljajic sınırda. İlk golü bulduktan sonra hem Kagawa'nın maç kondisyonu kazanması ve geniş alanlarda Burak Yılmaz'ı bulabilecek kapasitede olması hem de 10 kişi kalan ve skor olarak geriye düşen Malatya'nın geride açık alanlar bırakabileceğinden dolayı değişiklik gerçekleşebilirdi. Skorun 1-1'e gelmesinin en büyük sorumlularından Lens'i bu karta sebep olanların arasına yazabiliriz. Neyse ki Tolgay sonrası endişelenen Beşiktaş taraftarının yüreğine su serpen Dorukhan kart görmedi. Skor 2-1 olduktan sonra rahatlaması beklenen Beşiktaş resmen kendini rölantiye alıp Malatyaspor'un kalesine gelmesine izin verdi. Maçın bu kadar kolay geçmesini birnevi Dorukhan ve Atiba'ya yazabiliriz. Maçın ilk dakikalarından son ana kadar Guilherme'yi görmedik neredeyse. İyi kilitlediler Malatyaspor ortasahasını. 

Maçın adamına Ljajic diyebiliriz, oyunda olduğu sürede isteğiyle Beşiktaş'a çok önemli katkı sağlıyor, ki son 5 maçta  5 gole direkt katkı sağlaması bunu kanıtlar nitelikte. 

Sahanın en kötüsü de Beşiktaş tarafında Lens'ti. Resmen ben Quaresma'nın önünde oynayamam, anca yedeği olabilirim dedirtti. Malatya adına ise Murat Akça çok kötü bir performans sergiledi. Hemen hemen Beşiktaş'ın bütün pozisyonlarında hatası mevcut.Kaleci Ertaç 3 net pozisyonda yaptığı kurtarışla göz doldurdu, Erol Bulut'un Farnolle sakat veya cezalı olması durumunda rahatlıkla Ertaç'ı kaleye yazabileceğini görmüş oldu.

Maç sonunda Şenol Güneş'in milli takımla ilgili açıklamalarından aklının artık Beşiktaş da olmadığını çıkartabiliriz. Sezonun geri kalanında belli ki milli takımdan gelecek teklifi düşünecek. Beşiktaş için en iyi tercihin Tamer Tuna veya Sergen Yalçın olacağını düşünüyorum.
Okunma : 326

YORUMLAR (0)