BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Kuzeyin Yıldızı Ege'de Parladı


Her yönüyle keyifli bir maç oldu Göztepe-Trabzonspor maçı. Maç öncesi, maç anı ve maç sonrasında Türkiye’ye örnek bir futbol müsabakasıydı....

Maç öncesinde Trabzonspor’u bağrına basan  Göztepe taraftarı bir kez daha büyüklüğünü  gösterdi. Anadolu’nun bu güzide kulübü  takımlarına tutkuyla bağlı bir taraftar topluluğuna sahip. Futbolu  çok iyi bilen bu kitle  adına  yakışır şekilde  Trabzonspor gibi gençlik aşısı ile donanmış  bir kulübe de hak ettiği saygıyı gösterdi.

Göztepe futbol olarak sezonun ilk yarısında  en başarılı takımlarından biriyken bu yarıda futbol  kalitesinde ve  mücadele gücünde önemli bir düşüş var.Özellikle  yumuşak orta sahası ,ön bölgede  iyi bir  pas dağıtıcısına sahip olmaması ve  golcülerinin yetersizliği bu maçta çok göze battı. Beto gibi Avrupa standartlarında bir kalecinin önündeki alanda adam paylaşımında yaşanan sıkıntılar  beraberlik golünden hemen sonra gelişen bir hızlı hücumda  oldukça uzak bir mesafeden  gol yemelerine sebep oldu.Mehmet Sepil gibi Göztepe sevdalısı bir başkana sahip bu büyük kulüp umarım gelecek  yıl  doğru bir yapılanmayla hak  ettiği yerlere gelir.

Trabzonspor geçen haftaki Alanya maçından farklı bir taktik dizilişle sahadaydı bu hafta.Sol bekte Novak ,orta saha defans bloğu arasında ise  Abdülkadir  Parmak    yerleşimi maç boyunca  Trabzonspor’u   rahatlattı .Geçen hafta Amiri alışık  olmadığı sol bek pozisyonunda sürekli Nwakame’yle  yan yana oynarken bu hafta Novak etkisiyle Nwakame  hücuma daha çok katkıda bulundu.

Hüseyin Türkmen bu hafta defansın sigortasıydı. Gerek kesiciliği gerekse topu oyunu sokmadaki başarısıyla çok  etkili bir oyun ortaya koydu.

Ekuban bu hafta geçen haftadan farklı olarak orta sahaya yakın bir pozisyonda defans –hücum hattı arasında maç boyunca gitti geldi. Güçlü fiziği ve bitmeyen enerjisiyle  takıma olumlu katkısı her geçen hafta daha çok artıyor.

Sosa  alışık olduğu yerde kimi zaman  Abdülkadir Parmak kimi zaman da  Ekuban yardımlaşmasıyla  pas trafiğini çok iyi yönetti. Yusuf’la Alanya maçında yaşadıkları alan paylaşımı sıkıntısı bu dizilişle ortadan kalktı.

Yusuf Yazıcı bu hafta alışık  olduğu yerde  oynadı. Rodagella’nın hemen arkasında   gerek kanatlara yaydığı oyunla gerekse  Rodagella’nın arkasına attığı uzun toplarla rakip defansı bunalttı. Bu maçta Yusuf ile ilgili farklı tek özellik şut denemesi yapmaması idi.Taktik gereği mi bilmiyoruz ama Yusuf’un şut konusunda ısrarcı olması lazım.

Maç bitiminde de  Trabzonspor alkışlarla stattan uğurlandı.Bu haftaki maç Trabzonspor taraftarının geleceğe daha bir umutla bakmasına sebep oldu.Gol yesek de oyundan kopmayan ,maç boyunca taktik anlayışa bağlı kalarak,ayağa paslarla , sabırlı  mücadelemizi sürdürürsek eminim ki Trabzonspor çok iyi yerlere gelecektir.Bu haftanın yıldızı  Abdülkadir  Parmak oldu.İlerleyen haftalarda da yeni kahramanlara hazırlıklı olun. Kuzeyin yıldızı  taraftar  desteğiyle,Anadolu birlikteliğiyle  parlamaya devam edecektir. 

Okunma : 544

YORUMLAR (0)