BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Derbi gibi Derbi


Soğuk bir kış gününde ve hiç alışık olmadığımız günde ve saatte dün Beşiktaş-Fenerbahçe derbisini geride bıraktık. Belki de kimse bu kadar zevkli bir maç beklemiyordu. Bir tarafta son haftalarda Kagawa ile çıkışa geçen Beşiktaş, diğer tarafta Avrupadan elenmiş, ligde alt sıralarda bulunan ve zor günler geçiren Fenerbahçe....

Maç da zaten bu nedenlerden dolayı düşünüldüğü gibi başladı. İlk yarı da adeta Beşiktaş fırtınası esiyordu. Henüz dakikalar 10'u gösterirken eski bir fenerbahçeli Gökhan Gönül topu ağlara gönderdi ama saygısından dolayı gol sevincini içine attı. Golden sonra Beşiktaş baskısını sürdürmeye devam etti ve dakikalar 17'yi gösterirken Hasan Ali Kaldırım'ın Gökhan Gönül'e ceza alanı içindeki tekmesini hakem görmedi fakat VAR uygulamasından pozisyonu izleyince penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen Burak Yılmaz topu ağlara gönderdi. Bu dakikadan sonra Fenerbahçe yavaş yavaş toparlanmaya başladı en azından o dağınık görüntü yerini pas yapabilen bir takıma bıraktı ama yine de pozisyon üretemiyolardı.Tam ilk yarı bitecek derken Fenerbahçe'nin basit kaptırdığı topta Kagawa'nın pasında yine sahneye Burak Yılmaz çıktı ve karşı karşıya pozisyonda düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi. Bütün taraftarların aklında şu soru vardı.Acaba tarihi bir fark mı gelecek?Hatta bazı Fenerbahçeliler Ali Koç'u istifaya bile davet ettiler.

BAMBAŞKA BİR İKİNCİ YARI

Fenerbahçe'nin ikinci yarı bu kabustan uyanması lazımdı. Ersun hoca Valbuena ve Ayewi oyuna alıp Isla ve Moses'i kenara aldı. Burada plan Dirar'ı bek e çekip o kanadı etkin kullanmaktı.Başarılı oldu mu? Bu hamlenin ilk meyvesini 55.dk da Dirar'ın ortasında ön direkte yeni transfer Zajc topu ağlara gönderdi ve farkı 2 ye indirdi. Zaten ikinci yarı topu rakibe veren Beşiktaş daha da geriye yaslanmaya başladı ve belki de en büyük hatayı burada yaptı. Fenerbahçe artık oyunun hakimiydi ve ilk yarıdaki oyunla arasında yaz ve kış kadar bariz bir fark vardı.Dakikalar 61'i gösterirken kazanılan serbest vuruşta Valbuena içeri çok güzel bir orta açtı Sadık ise bu ikramı geri çevirmedi ve etkili bir kafa vuruşuyla farkı 1'e indirdi.Bence o an herkesin aklına Fenerbahçe'nin tam bir derbi takımı olduğu aklına geldi ve bana göre artık herkes Fenerbahçe'nin beraberliği bulacağını düşünyordu. Haklı çıktılar bu golden 6 dakika sonra Hasan Ali Kaldırım çok uzaklardan adeta bir füze yolladı ve maçı beraberliğe getirdi. Bu dakikadan sonra maç iki tarafa gitti geldi. Sonunda maç 3-3 berabere bitti ve bizlere harika bir futbol izlettiler.Beşiktaşlılar 3-0 yenilse bu kadar üzülmezdi belki de, Fenerbahçeliler de 1-0 yense bu kadar sevinmezlerdi.Bence Fenerbahçe için 1 puandan daha önemlisi takım bu geri dönüşle gerçekten bir takım olduğunu hatırladı ve ilerisi için iyi sinyaller verdi.Bakalım kaç yıl sonra bir daha bu kadar güzel maç izleyecez, bekleyip görelim:)

 

Okunma : 676

YORUMLAR (0)