BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Galatasaray 2-0 Beşiktaş


Cimbom lider oldu...

Futbol severlerin günlerdir büyük heyecanla beklediği derbi nihayet dün oynandı.

M.Başakşehir'in cumartesi günü Sivasspor deplasmanında berabere kalmasıyla,pazar günü derbinin önemi bir kat daha arttı.Her ne kadar Sivasspor deplasmanında puan kaybetmiş olsa da,hala liderliğini sürdüren M.Başakşehir,pazar günü derbinin berabere bitmesini dört gözle bekledi.

Her derbide olduğu gibi ev sahibi Galatasaray derbiye hızlı başladı. Açıkcası maçtan önce herkes Galatasaray'ın daha iyi oynamasını bekliyordu diyebiliriz. Lakin Beşiktaş'ın maçta hiçbir varlık gösterememesi tam anlamıyla hayal kırıklığı oldu. Son haftada attığı gollerle Beşiktaş'ın en büyük kozu olan Burak Yılmaz sahada pek bir varlık gösteremedi. 45 dakika boyunca kaleye isabetli bir şutu dahi olmayan Beşiktaş,kendi taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattığı gibi Fatih Terim ve öğrencilerinin işini de bir hayli kolaylaştırdı.

Galatasaray'da Fernando, Donk ve Luyindama'nın ekstra performansı derbide belirleyici rol oynadı. Her ne kadar kalesinde 2 gol görmüş olsada, siyah beyazlılarda dün gecenin en iyi ismi kaleci Karius diyebiliriz. Özellikle Fernando'nun golünden önceki yaptığı kurtarış son derece önemliydi.Oyunun geneline baktığımız zaman Beşiktaş'ın tecrübeli teknik direktörü Şenol Güneş ve öğrencilerinin, kontraatak ve duran toplardan gol bulmak için derbiye çıktığı çok belliydi.Dün derbide sahada oyun oynamaya gelen bir Beşiktaş'tan ziyade,savunma ataklarıyla gol bulmaya gelen bir Beşiktaş gördük.Taktik doğruydu veya yanlıştı bunu bilemeyiz ama dün gece bu taktiğin hüsrana uğradığını söyleyebiliriz.

Matematiksel olarak hala şansı sürüyor olsa da,Beşiktaş için şampiyonluk yarışından koptu desek yanlış söylemiş olmayız. Beşiktaş'ın gelecek sezon için öncelikle iyi bir teknik direktör ve sonrasında birçok isimle yolların ayrılması gerekiyor.

Maçtan günler öncesinden her iki takım taraftarından da linç yemeye başlayan Bülent Yıldırım, dün akşam her halükarda eleştiri oklarının hedefi olacağı malumunuzdu. Her derbide hakemin günah keçisi olması artık bir Türk derbi geleneği haline geldi maalesef. Türk futbolunda hakem tartışmaları hiç bitmedi ve bitmeyecek.

Galatasaray dün akşam liderliği alarak şampiyonluk yolunda çok büyük bir avantaj elde etmiş olsa da şampiyonluk adına belirleyici maç T.T.Arena'da oynanacak Galatasaray-M.Başakşehir maçı olacaktır.
Okunma : 197

YORUMLAR (0)