BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Janbon Galatasaray


Futbolun katli hiç bu kadar aleni olmamıştı...

Türkiye'de birçok konu belirsiz ilerliyor ve futbol da bunlardan başı çekiyor. 22 yılın 11'inde Galatasaray şampiyon oldu. Şampiyon demeye vicdanı olan kimsenin dili varmıyor, şampiyon yapıldı. Belki 2 tanesi ak pak diyebiliriz ama 8-9 tanesi şaibe, şike, fecaate varan hakem hataları ile geldi. Peki bu sezonu diğerlerinden ayıran ne? Tabiki VAR!!! 

Sezon içinde Kayserispor, Beşiktaş, Rizespor, Bursaspor, Trabzonspor başkan ve teknik heyetleri başta olmak üzere sinir krizi geçirmeyen yok gibi Galatasaray maçlarından sonra! Galatasaray ile maç yapan herkesin dili yandı hakemlerden. Akhisarspor ise kupa maçında kan kustu yine. Feci hatalar hep lehineydi sarı kırmızılıların.

Sezon boyunca bir faul alamasa bir diğeriyle verdi topu, bazen 5 Galatasaraylı aynı anda bıraktı kendini yere bazen de 1 penaltı atamasa bir diğeri çalındı. Faul niteliği bile olmayan pozisyonlarda kırmızı kartlar çok cömertti rakiplere bazen de VAR'ın ofsayt dediğine hakem devam dedi. Senaryo değişti ama sonuç değişmedi.

Aslında diğer sezonlarda, şampiyonluklarda da aynıları oldu ama hep iyi niyetli düşündü futbol kamuoyu. "Hakemdir hata yapar" dendi veya suç hakeme atıldı taraflı dendi konu kapandı ama VAR ortaya koydu ki bu hatalar bireysel yada münferit değil. Medya algısı ayağı olan, son derece profesyonelce dizayn edilen, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in de deği gibi "Oya gibi nakış gibi işleye işleye" diye tarif ettiği, örgütlü ve bilinçli bir yapı tarafından işletilen bir süreç. 

Gözler önünde futbol ve Türk sporu hızardan geçirilirken biliyoruz ki birçok Galatasaraylı da durumdan rahatsız ama sesleri çıkmıyor. Oynanan oyunu gören, vicdanını takım sevgisinin önüne koyabilen, artık adalet isteyen tüm Galatasaraylılara açık çağrımdır. Kitlesel olarak TFF önüne gidin ve artık kayrılmak istemediğinizi ifade edin. İnanın Galatasaray'ın bunlara ihtiyacı yok. Mustafa Cengiz'in işlenmiş süreçlerinden sıkıldıysanız sesinizi yükseltin Janbon olmayın ki Cimbom diyelim.. 
Okunma : 1038

YORUMLAR (0)