BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Kadıköyde Futbol Kazandı!


Ligin kimilerine göre kuşkusuz en iyi durumda iki şampiyonluk adayı, Fenerbahçe ve Trabzonspor Falcao'ların Luis Gustavo'ların haberlerinin gölgesinde 3. Hafta olmasına rağmen şampiyonluğu yakından ilgilendiren bir maçta karşı karşıya geldi...

Kadıköy'de oynanan karşılaşmalarda her ne kadar Fenerbahçe favori gösterilse de bu kez insanların sonucunu tahmin etmekte zor olduğu bir maç oynandı. Nitekim her iki takımın da 90 dakika boyuncu fiziksel olarak oyundan pek fazla düşmemesi bu maçta neden favori gösterilmediğinin de kanıtıydı.

İlk Suçlu Ersun Yanal!

Transfer sezonu başladığı günden bu yana stoper sıkıntısı çeken Fenerbahçe'de potansiyel ve mental olarak kendini yeni sezona iyi hazırlayan Jailson stoper pozisyonuna devşiriliyor. Audi Cup başta olmak üzere bu şekilde maçlara çıkan Ersun hocaya hatırlatmak gerekir ki bu oyuncu önlibero bile değil, stoper pozisyonunda da ligin ilk 2 haftası olmak üzere sadece "günü kurtaran" bir performans sergiliyor. Sahip olduğu potansiyel Maşallah dedirtecek seviyede olsa da yedek kulübesinde bulunan Serdar veya Sadık Zanka'nın yanında olmalıydı. Ersun hocanın daha fazla macera aramadan Tolga'nın yerine de Jailson'u yerleştirmesi gerekirdi.

Ersun Yanal Başakşehir ve Trabzonspor maçlarında takımının yediği golleri tekrar tekrar oynatarak izlemeli ve Jailson'u "elinde stoper var iken" bir daha o bölgede kullanmamalıdır.

Trabzonspor Çok Umut veriyor!

Her ne kadar Fenerbahçe'nin ciddi pozisyon harcadığı bir maç olsa da Trabzonspor takımı özellikle takımı gençleştirme ve scouting oluşumu konusunda örnek alınması gereken bir pozisyona gelmiş. 25.3'lük yaş ortalamasıyla genç olduğu kadar tecrübeli futbolcuları da bulunan Trabzonspor'un şampiyonluk şansının Fenerbahçe'den daha az olduğu lakin gençlere verdiği şans ile diğer tüm kulüplerimize örnek olarak bu şekilde de şampiyonluğa oynanabileceği çok et ortada...

Trabzonspor'da karşılaşmaya sonradan giren Doğan Erdoğan 23, Yusuf Sarı 20 ve Koray Kılınç 19 yaşında bulunuyor. Özellikle Doğan Erdoğan ikinci yarıda oyuna girerek orta sahada Trabzonspor'un güçlü kalmasını sağladı ve bence maçın kaderini belirleyen isimlerden biri oldu. 

Genç oyuncular konusunda diğer kulüplerimize referans olması dileğiyle...

Maçın Hakemi: Fırat Aydınus (6/10)

Fifa kokartlı hakemimiz Fırat Aydınus'a Video Hakem Teknolojisi adı altında yeni bir sistemin de kullanıldığını hatırlatmak gerek. Tartışmalı pozisyonların hepsinde oraya bakmayı reddetti. Daha 8. dakikada Sosa kırmızı kart ile oyundan atılabilirdi. Devamında her iki takım adına da olumlu-olumsuz bir çok pozisyon yaşandı. Maçın berabere bitmesi adına ne şişi ne de kebabı yaktı.

Maçın Oyuncusu: Uğurcan Çakır (9/10)

Fenerbahçe'nin kaleyi bulan 9 şutundan yalnızca 1 tanesi gol olmuşsa kaleci için ayrıca çok şey söylemeye gerek yoktur. Her aut atışını yaklaşık 1 dakikalık sürelerde kullanarak takımına süre de kazandırdı. Milli takım için iyi bir kaleci yetişiyor diyebiliriz. 

Maçın Hayal Kırıklığı: Tolga Ciğerci (4/10)

Pozisyona girmek ve hazırlamak konusunda oldukça iyi durumda olmasına rağmen son vuruşlarında ve tercihlerinde bir o kadar kötüydü. Çok mücadele etti ama biraz daha kollektif oynamalıydı. Maçın son pozisyonunda bile ceza sahası dışında o kadar arkadaşı var iken kaleye vurmayı tercih etti. Bu tercihler düzgün olsaydı takımı maçtan 3 puan ile ayrılabilirdi.

Okunma : 527

YORUMLAR (0)