BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Bu 2002 Ruhu!


Euro 2020 elemeleri başladığı günden itibaren Milli Takım o hep kullandığımız "ayakları yere basan" tabirinin şekil almış halini gösteriyor bizlere. İlk maçtan itibaren özgüven dolu ve hırslı görüntüsüyle son Dünya şampiyonu Fransa'ya bile top göstermeyen bu takımda başta Şenol Güneş faktörü olmak üzere altın jenarasyonu oluşturan bu takımı yürekten kutlamak gerekir....

Her İki Maç Farklı Kazanılabilirdi...

Milli Takımın İstanbul'da oynadığı Andorra maçında her ne kadar skora yansımasa da tek kale oynadığımız bir maçı gerimizde bıraktık. Öyle ki Andorra kalecisi bizim maçın ardından çıktığı Fransa karşılaşmasında da Griezman'ın penaltısını kurtararak yine adından söz ettirmiş. Tabi eski hakemlerimizden ve usta yorumcu Ahmet Çakar'ın "ileride iyi yerlere gelecek" dediği bu kalecinin şu an 33 yaşında olduğunu söylemekte fayda var.

Moldova maçında da yine özgüven dolu ve kazanacağından en ufak bir şüphe duymadığımız Milli Takım izlemesi birbirinden keyifli gollerle adeta şov yaparak 3 puanı aldı

Artık Gruptaki Rakibimiz Fransa!

Euro 2020 grup kuraları çekildiği günden beri Şenol hoca "Bizim asıl rakibimiz İzlanda" dese de Balkanlardaki dostumuz Arnavutluk'un evinde İzlanda'yı devirmesinin ardından Fransa ile eşit puanda yer alıyoruz.

Evimizde oynayacağımız İzlanda maçından mağlubiyetle ayrılacağımızı hiç düşünmeyerek Fransa deplasmanında en kötü ihtimalle alınacak bir beraberliğin bizi lider olarak Euro 2020'ye götürebileceğini düşünüyorum.

Şimdiye dek çizilen tüm senaryolarda Fransa'nın grupta lider bizim de arkasından acaba ikinci olabilir miyiz şekli çizildi lakin unutmamak gerekir... Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların hikayelerini dinlemek zorunda kalırlar.
Okunma : 617

YORUMLAR (0)