BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Galatasaray Bilinçsizce Top Oynuyor


Galatasarayda kötü gidiş sürüyor......

Merhabalar, uzun süredir yazı yazmaya fırsat bulamıyordum bir ara boşluk bulabildim ve siz değerli okurlarıma kısa bir Galatasaray değerlendirmesi yapmak istedim.

Galatasaray'da işler iyi gitmiyor, sezon başında eline iyi bir kadro verilen Fatih Hoca da bu dönemde çok konuşulmaya ve eleştirilmeye başlandı, peki bu eleştiriler doğru mu? Kesinlikle doğru..

Oyuncular geç gelmiş, Milli Takım araları varmış, hakemlermiş falan filan.. Fatih Hoca hiç boşa masal anlatmasın, takım hazır değil ve bu kendisinin suçu. Onun dışında sezon başından beri yaptığı kadro seçimleri, buna ek olarak değişiklik tercihleri de cabası.. Hoca çok formsuz zaten kendisi de Ankara deplasmanından sonra bunu belirtti ve özeleştirisini yaptı.

Ancak şu bilinmeli ki teknik direktörün görevi öz eleştiri yapmak değil, takımına odaklanmak, takıma top oynatmak. Adama sorarlar bu takımın hali ne hoca? diye.. Galatasaray'da Muslera dışında hazır bir topçu yok, hem zihinsel olarak hem fiziksel olarak.

Hoca bu takımı toparlar, toparlayacak da ama iş işten geçmesin istiyoruz. Galatasaray taraftarı akıllı, her şeyin farkında. Takıma pek güvenemiyor çünkü takım rezil top oynuyor, ne oynadıkları belli değil, oyun planı yok. Soruyorum sizlere; Babel ne yapıyor? Feghouli hareket edemiyor değil mi? Belhanda sahada yürüyor değil mi? Ya bana bir Allah'ın kulu açıklasın, şu Fatih Terim'in Selçuk'tan beklentisi nedir de her deplasmanda sahaya sürüyor? Yahu Taylan diye bir adam almışsın, koy oynasın çocuk..

Galatasaray'ı ilk kez bu kadar bilinçsizce top oynarken gördüm Fatih Terim başındayken.. Böyle bir dönem hatırlamıyorum, Fatih Hoca neşteri vuracak, vuracak ama şiddeti ne denli olur bilinmiyor. Şimdi milli ara var, bu işe yarar mı? Bilemiyorum. Umarım Galatasaray için hayırlısı olur, hoca tecrübelidir, yapacağını bilir ama bu sene o da formsuz, umarım daha fazla yanlış karar vermeden çözer şu paradoksu.. Başka isteğimiz yok!

Okunma : 611

YORUMLAR (0)