BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Türkiye Liginde Umut Var mı?


Dün akşam oynanan derbi gösteriyor ki Galatasaray-Fenerbahçe maçını da düşünürsek oynanan futbolun kalitesi bizi umutsuzlaştırıyor. Avrupa'da ülke puanı olarak her geçen gün geriye gidişimiz birilerini rahatsız etmediği gibi bazıları da sürekli "Biz şampiyonlar ligindeyiz, ait olduğumuz yer burası" türkülerini söylüyor...

Beşiktaş Kazandı Lakin...

Çerofobi: Mutluluktan korkmanın diğer adıdır. 3 gün önce Ljajic'in penaltıyı atamaması ve devamında Braga'nın gol bulmasıyla kendi evinde yine puan alamayan Beşiktaş taraftarı Teknik Direktör Abdullah Avcı'yı artık daha yüksek sesle istifaya davet etmişti. Bu olayın gerçekleşmesinin ardından gelen Galatasaray galibiyetinde mutlu olan taraftarların büyük kısmı Abdullah Avcı'nın bu galibiyetinin günü kurtarmak olduğunu ve kötü günlerin devam edeceğini düşünüyor.

Beşiktaş'ta kötü günler devam eder mi? Kısa vade için bence evet devam edecektir. Sürekli sabırdan bahseden Abdullah hoca da bilmeli ki bu taraftar zaten Samet Aybaba ve Bilic'te sabretti. Şenol Güneş'le kaymağı yedi, şimdi de ballı kaymağı istiyor ancak bu vizyonsuz oyun yapısıyla yeniden menemene geri dönecek ve şerefli üçüncülükleri bile arayacaktır.

Terim Dersini Aldı!

Lig başından beri mağlubiyetler için farklı kılıflar hazırlayan Fatih hoca nihayet bu maçtan sonra hedef tahtasına kendisi geçebildi. Nerede o eski ölüyü dirilten Fatih hoca diye sormadan edemiyorum. Kendisi de bunu iyi yapabildiğini biliyor ancak Transfermarkt değerleri 50 Milyon € Euro'yu geçen Seri, Nzonzi, Lemina üçlüsünden yırtıcı bir orta saha yaratamamışsa ben burada oyunculardan önce Sinyor Terim'e fatura keserim.

Son günlerde söylediği ve kesinlikle doğru da olan yeni bir Galatasaray projesi için kollar bugünden sıvanmalıdır. Başta nerede olduğu belli olmayan Falcao ile yollar ayrılıp devamında olabildiğince kiralık formülünden uzakta durulan düşük bütçeli, çok potansiyelli "scouting" girişimi devreye sokulmalıdır. 

Her ne kadar yeni oluşumun başında hala eski başarılarının ekmeğini yiyen Terim olur mu bilinmez ama bence genç ve potansiyelli isimlerin Terim ile yetişmesi Galatasaray'ın uzun vadeli başarısı için kaçınılmaz olacaktır.

Okunma : 589

YORUMLAR (0)