BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Altın Jenerasyon!


Ve nihayet mutlu SON! İyi başlayan bir çok şeyin kötü bittiği, kötü başlayan şeylerin de berbat bitmesine alışık olduğumuz Türk futbolunda 22 Mart 2019 tarihinde Arnavutluk'ta Loro Boriçi stadında yaptığımız mükemmel başlangıcın ardından EURO 2020'nin biletini bitime 1 maç kalmış olmasına rağmen alıyoruz. ...

Yaş ortalamasının 26 olduğu ve hem genç hem de büyük maçları görmüş isimlerimizden altın bir jenerasyon oluşturduğu için ismin gibi "ŞEN" ol Güneş demek geçiyordu içimden.

Hasat Zamanı Gelmişti!

Başta Cengiz Ünder, Çağlar Söyüncü, Merih Demiral, M. Zeki Çelik gibi genç isimlerin Emre Belözoğlu ve Burak Yılmaz gibi abileriyle harmanlanmasıyla ortaya muhteşem bir Milli Takım çıktı. Sürekli spekülasyonların olmadığı yada hocanın "İzleyecek Türk futbolcu bulamıyorum" falan gibi ilginç repliklerinin duyulmadığı bu düzenlemenin sonunda da başarının gelmesi kesinlikle tesadüf değildi. 


Birileri her ne kadar anlamak istemese ve bu kuralı değiştirmek istese de Türk futbolunda yabancıya sınır koyulmaması Türk futbolcuların ekstra çaba sarf etmelerini sağladı ve fazla sayıda Avrupa'nın Major takımlarına göz kırpan futbolcularımız ortaya çıktı.

Daha İyisi Olabilir!

Bu Milli Takımın Fransa'dan aldığı 4 puan ve kalenin önünü bir panzer gibi kapatmasıyla lider olarak bu şampiyonaya gidebileceğimize çok inanmıştım. Dün gece rakibimiz İzlanda bizim rahat yenebileceğimiz bir rakip konumunda duruyordu. Onlar geçmişte yakaladıkları başarılardan uzaklaşmış biraz ruhlarını kaybetmiş gibilerdi. Bu İzlanda'nın son 5-6 senede yaptıklarını şimdi bizim genç çocukların yapma sırası gelmişti.

Futbol bazen risk almayı gerektirir, tabiki pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım lakin son Dünya şampiyonundan 4 puan koparmışken bu grubu lider tamamlamak müthiş bir final olurdu. Fransa'nın puan kaybetmemesi durumunda grubu ikinci tamamlamış olarak turnuvada yer alacağız. 

En güzel finali EURO 2020'de tam Avrupa'nın ortasında yapmak ve sonuna kadar gidebilmek dileğiyle... Teşekkürler Altın Çocuklar!

Okunma : 471

YORUMLAR (0)