BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Kadıköy Kalesi!


Başta ezeli rakibi Galatasaray'a 1999, Beşiktaş'a ise son olarak 2005 yılında evinde mağlup olan Fenerbahçe bu tarihten bu yana tam 41 maçta kendi evinde derbi kaybetmeyerek stadını ezeli rakiplerine karşı bir kale haline getirdi. ...

Nitekim Guti'ler, Quaresma'lar, Gomez'ler, Drogba'lar, Sneijder'ler ve daha nice yıldız TOPÇULAR hedefi tutturmuş olsalar da KALE yıkılamadan eli boş geri döndüler.

Fenerbahçe Bir Adım Öndeydi!

Sadece seyircisinin desteği ile değil sezon başından itibaren Fenerbahçe yenildiği bir çok maçta bile kaleye ortalama 10-12 şut atarak rakibi bunaltan oyun yapısını hep korumuştu. Taraftarından bu şekilde oldukça destek alsa da büyük takım olmanın altın kuralı istatistiklere sığınıp bahane üretmemekti ne yazıkki.

Oldukça başarılı ve istekli bir Ozan Tufan ile tecrübesini her maç gösteren ve soğukkanlı yapısıyla örnek teşkil eden Luis Gustavo'nun bir orkestra şefi edasıyla hem hücum hem de savunmadaki arkadaşlarını kontrol altında tutması Fenerbahçe'nin Beşiktaş'a karşı her anlamda üstünlük kurmasını sağladı. 

Ersun Yanal'ın maç sonu kazandıkları derbi için "teknik direktörsüz" kazandık ifadesini kullanmasını yalnızca sosyal medya ve spor medyasına bir kinaye olarak değerlendirsem de bu kez ortalamanın üstünde bir Tolga Ciğerci ve ortalama bir Max Kruse onun koltuğunu sağlamlaştırdı.

Beşiktaş Hakem Konuşmadan Önce...

Sezona kötü bir başlangıç yaparak  bir dönem düşme potasına yani son 3'e kadar bile gerileyen Beşiktaş'ın Dolmabahçe'de oynanan Başakşehir maçından itibaren oynadığı karşılaşmalarda lehine ciddi hakem hataları tüm spor kamuoyunun takdiridir. Şampiyonluk potasından çok erken uzaklaşması şaşkınlık ve üzüntü yarattığından bir grup zümre tarafından oldukça desteklenen Beşiktaş takımı bu süreçte hem Fenerbahçe hem de Galatasaray'ın önüne geçmişti.

Bu gelişmelerin ardından dün derbiye çıkan Beşiktaş takımının ortaya koyduğu vasatın altında futbol, aslında bu sezonun şimdiye kadar ki kısmında oynadığı oyunun genel görüntüsünü oluşturuyordu. 

Bir çok futbolcusunun fiziksel olarak yeterli olmayışı, bir takım olarak derbi atmosferini kaldıramayan oyunculara sahip olunması gibi sebepler ile Beşiktaş beraberlik dahi hak edecek bir oyun ortaya koyamadı.

Maçın Hakemi: Cüneyt Çakır (6/10)

- Penaltı kararı doğru.

- 2. Golden önce tartışılan pozisyonda Diaby'e onun düşmesine neden olacak net bir temas yoktu, oyuncu dengesini kaybetti faul söz konusu değil.

- İkinci yarıda Serdar Aziz'in Vida'yı bir güreşçi gibi yere indirdiği pozisyon diğer pozisyonlara nazaran net bir penaltı. (VAR hakemi uyarmalıydı)

- Burak Yılmaz'ın oyundan çıkarken dördüncü hakeme söylediği sözlerden dolayı bir sarı kartını es geçti.

Ve tartışmalı bir kaç tane daha pozisyon.

Maçın Oyuncusu: Ozan Tufan (8/10)

Uzaktan oldukça sert bir vuruşla golünü attı. Orta alanda dirençli görüntüsüyle Beşiktaş'ın hücum varyasyonlarını bozmaya çalıştı, iri cüssesine rağmen şaşırtıcı dikine koşular ile rakibi zaman zaman tehdit etti.

Okunma : 490

YORUMLAR (0)