BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Fırtına!


Büyük fırtınalar, kıyametin mütevazi provalarıdır. Dün akşam Trabzon'da görülen fırtına da ülke futbolunda Karadeniz fırtınasının ilerleyen dönem için diğer takımlar adına oluşturacağı kıyameti gösterir cinstendi. ...

Fırtına senin düşmanın değildir; orada olduğunu bile bilmez! senin düşmanın fırtınaya hazırlıksız oluşundur. Dün akşam ve ilerleyen sezonun genel görüntüsü Fenerbahçe'nin sezona hazırlıksız oluşundan kaynaklıdır. Hiç kuşku yok hüzün duvarının temelleri de bu hazırlıksız görüntülerin sık yaşanmasıyla inşa edilecektir.

Ayakları Yere Basan Bir Trabzonspor!

Jay Kristoff'un dediği gibi "Kurt kuzuya acımaz. Fırtına boğulana merhamet etmez"

Son yıllarda scouting süreci ve alt yapısında bulunan isimlere verdiği önemle rüzgar eken Trabzonspor bugün fırtına biçiyor... Taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmaya devam ediyor. Bir çok genç oyuncusunu Sturridge, Mikel, Sosa gibi tecrübeli isimlerle harmanlayarak oturmuş düzeni sayesinde fırtına estirip boğulmamaya çalışan Fenerbahçe'yi de alt etmeyi başardı.

Sezonun geri kalanında şampiyonluk şarkıları için Trabzonspor bu formunu sürdürmelidir. Çünkü unutulmamalıdır ki... Şiddetli fırtınaların arkasından sessizlikler gelir.

Takımının yüksek tempolu oyunu ve ikinci yarıda defansif disiplininin kopmamasıyla Hüseyin Cimşir bana Diego Simeone'nin Atletico Madrid'in başında bulunduğu ilk sezonları hatırlattı adeta. 

Diliyorum Türk futbolu böylesine değerli, yetenekli bir teknik adamı ülke futboluna değil Dünya futboluna sunar.

Ezilmeyen Lakin Eksik Olan Bir Fenerbahçe!

Fırtınalar sana kendini aşman için bir fırsat verirler. Fenerbahçe sezon başından itibaren sol beksiz, stopersiz hatta en başlarında önliberosuz bir kadroyla başlayarak şampiyonluk naraları ile taraftarının umudunu yüksek tutmaya çalıştı ama tek yaptığı günü kurtarmaya çalışmak oldu.

Yaşadığı fırtınalardan hiç bir ders alamayarak ara transfer döneminde de eksik bölgelerini tamamlayamadı ve bugün mağlup ayrıldığı her karşılaşmada olduğu gibi göze ilk çarpan eksik bölgeleri oldu.

Hala şampiyonluk düşüncesini aklından çıkarmayan Fenerbahçe Sakinlik Ülkesi'ne ulaşmak için "Fırtınalar Ülkesi'nin" içinden geçmek zorundadır. Çünkü bütün cennetler zorlu mücadele gerektirir!
Okunma : 347

YORUMLAR (0)